LASER Iridium Spark Plug ILZKR7B11 (7751) – 8-Pack, 26.5mm Reach, 1.1mm Gap, 5kΩ Resistor
In stock
Quantity
SKU: 003722c0-20fb-4747-b357-311877eee2f2 Category: Brand:
Description
  • Trivalent metal plating provides superior anti-seizing properties
  • Corrugated ribs prevent flashover
  • Pure alumina silicate ceramic insulator, provides superior strength and better heat transfer
  • Copper core aids in heat removal
  • Triple seals prevent leakage
NGK Laser Iridium spark plugs provide superior ignitability and long service life.
Explore more from our collection.
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “LASER Iridium Spark Plug ILZKR7B11 (7751) – 8-Pack, 26.5mm Reach, 1.1mm Gap, 5kΩ Resistor”